Warning: Creating default object from empty value in /customers/b/4/a/irncy.com/httpd.www/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/slideshow_layerslider/slideshow_layerslider.php on line 28 About Cyprus - IRNCY

چرا قبرس؟


قبرس سومین جزیره بزرگ در مدیترانه با مساحت 9.251 کیلومتر مربع و جمعیت آن 854.800 نفر در سال 2016 است. موقعیت استراتژیک جزیره نقش مهمی در ایجاد قبرس به عنوان یک قطب تجاری از زمان قدیم ایفا می کند و یک مقصد توریستی بسیار محبوب است. قبرس از سال 2004 عضو اتحادیه اروپا بوده و از سال 2008 عضو حوزه یورو بوده است. ترکیبی از افراد ممتاز، زیرساخت های کسب و کار و دسترسی به فرصت های سرمایه گذاری، همچنان قبرس را به قطب تجاری ایده آل در منطقه تبدیل کرده است.

 

تاریخچه

قبرس تاریخ طولانی و گوناگون دارد. اولین جوامع شناخته شده به ابداع کشاورزی بیش از 10.000 سال پیش در زیست گاه هایی باز می گردد که تا امروز باقی مانده اند و در سازمان یونسکو ثبت گشته اند.
میلیون ها سال قبل از آن، این جزیره به واسطه برخورد آهسته صفحات تکتونیکی آفریقایی و اوراسیا ایجاد شد. صفحه عربستان به سمت شرق جزیره است.
موقعیت جغرافیایی خاص قبرس، به معنای واقعی کلمه در تقاطع سه قاره، باعث شده است که این جزیره در طول دوره های مختلف میزبان قدرت های مختلفی باشد. مکان های باستانی از تمدن های هلنیستی، صلیبی، رومی، بیزانس، ونیزی، عثمانی و حاکمان بریتانیایی در سراسر جزیره قرار دارند.
قبرس استقلال خود را در سال 1960 به دست آورد، در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و در سال 2008 یورو را به عنوان پول ملی این کشور اتخاذ کرد.
موقعیت استراتژیک این جزیره نقش مهمی در ایجاد قبرس به عنوان یک مقصد توریستی چند فرهنگی و یک قطب تجاری ایده آل در منطقه ایفا کرده است.
نفوذ حکومت بریتانیا در اوایل قرن بیستم را می توان در نظام حقوقی مشترک، قوانین ثبت املاک، رانندگی در سمت چپ و استفاده گسترده از زبان انگلیسی مشاهده نمود.
اگرچه زبان مادری یونانی است، ولیکن زبان انگلیسی ، زبان تجاری غالب و حکمفرما است.
کسب و کار با ادارات دولتی به زبان انگلیسی آسان است و بسیاری از وب سایت های دولتی به زبان انگلیسی ترجمه شده اند.

سبک زندگی در قبرس

در قبرس می توانید از سطح کیفیت بالایی از زندگی ، به دلیل آب و هوای آفتابی ، با دسترسی آسان به سواحل و کوه ها و همچنین کمترین میزان جرم گزارش شده در اتحادیه اروپا، برخوردار باشید. براساس آخرین سرشماری، حدود 173 هزار نفر از ملیت های خارجی در قبرس زندگی و کار می کنند و 22 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. بنابراین قبرس یک مکان بسیار متنوع و بین المللی برای زندگی است. مردمان قبرس طبعی دوستانه و مهمان نوازی دارند.

آب و هوا

قبرس آفتابی ترین کشور در اروپا است که سالیانه 324 روز آفتابی دارد. مهم نیست که چه فصلی است، خورشید در تمام طول سال، مخصوصا در ماه های آوریل تا سپتامبر، زمانی که میانگین روزانه بیش از 11 ساعت است، تابان است.
علاوه بر سواحل آفتابی، قبرس موطن کوه ترودوس است. ترودوس در مركز جزیره با ارتفاع تقریبا 2000 متر از سطح دریا واقع شده است كه در ماه های زمستان از برف پوشیده شده است.
فاصله های کوتاه به معنی این است که علاقه مندان می توانند صبح ها در پیست اسکی به اسکی مشغول باشند و بعد از ظهر از دریا و شنا لذت ببرند.

فعالیت های اوقات فراغت

آب و هوای آفتابی به این معنی است که همه ساکنان فرصت های زیادی برای لذت بردن از وقت آزاد خود دارند. قبرس دارای فعالیت های اوقات فراغت برای تمام سنین، سلیقه ها و درآمدها است. هم ساحل و هم کوه ها از پایتخت، (نیکوزیا) در فاصله تنها یک ساعت رانندگی قرار دارند.
تعطیلات آخر هفته را می توان به موجسواری بادبانی در خلیج پسیوری، غواصی به کمک لوله و ماسک در غارهای آیا ناپا، غواصی در پروتاراس، پیاده روی و دوچرخه سواری در ترودوس، تماشای لاک پشت ها در شبه جزیره آکاماس، بازدید از اماکن قدیمی و کلیساها، و یا صرفا صرف غذا و مهمانی در شهرها گذراند.
در تابستان، تئاتر و کنسرت ها را در هوای آزاد در شهرهای بزرگ خواهید دید، در حالی که رویدادهای سالانه مانند جشنواره کارناوال و شراب در لیماسول و جشنواره آبجو در نیکوزیا جمعیت زیادی را تشکیل می دهد.
قبرس به خاطر عشق به غذا و خوردن غذا شناخته شده است، لذا رستوران های زیادی در سراسر جزیره وجود دارد، از تاورنای سنتی تا غذاهای بین المللی.
طبق گزارش آژانس زیست محیطی اروپا، قبرس دارای پاک ترین سواحل در اروپا است و داده های یورواستات بیانگر آن است که قبرس کمترین میزان جرائم گزارش شده در اتحادیه اروپا را نشان می دهد.
سرمایه گذاری های در حال انجام در ماریناها و تفرجگاه های ساحلی در سراسر جزیره، محل کازینوی جدید به همراه شعبات آن در تمامی شهرها و همچنین هتل های جدید، به طور مداوم جاذبه ها و فعالیت های اوقات فراغت را ارائه می کنند و در حال گسترش هستند.

حمل و نقل و زیرساخت

زنجیره حمل و نقل هوایی در حال افزایش است و امروز بیش از 70 شرکت هواپیمایی به قبرس و از قبرس پرواز می کنند. از فرودگاه های بین المللی لارناکا و پافوس می توان به مقصد های عمده در اروپا و خاورمیانه رسید.
کیفیت جاده ها بسیار خوب است با بزرگراه هایی که شهرهای اصلی را به هم متصل می کنند و جاده ها نسبت به بسیاری از شهرهای اروپایی ، ترافیک کمتری دارد.
نیکوزیا که پایتخت کشور و همچنین مرکز دولتی و تجاری است، در مرکز قبرس واقع شده است. لیماسول، مرکز تجاری اصلی کشور و یکی از شلوغ ترین بنادر دریای مدیترانه، واقع در ساحل جنوبی است و تقریبا یک ساعت رانندگی از نیکوزیا فاصله دارد.
فرودگاه بین المللی قبرس، واقع در لارناکا، حدود 30 دقیقه از هر یک از این دو مرکز اصلی دور است. پافوس در سمت غرب این جزیره، دومین فرودگاه قبرس را دارا است.

بهداشت و درمان

قبرس به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا، خدمات بهداشتی عالی را با هزینه پایین تر از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه می دهد. شش بیمارستان دولتی عمومی، مرکز انکولوژی بالینی و مرکز عالی در علوم اعصاب و ژنتیک در آن وجود دارد.
قبرس همچنین دارای بیش از 70 بیمارستان خصوصی و درمانگاه های بهداشتی در سراسر جزیره است و در بخش خصوصی نیز بیماران دسترسی مستقیم به پزشکان و متخصصان متعدد دارند.

آموزش و پروش

در حالی که زبان یونانی در درجه اول زبان مورد استفاده در مدارس دولتی است، زبان انگلیسی در همه جا در سطح ابتدایی و متوسطه آموزش داده می شود. قبرس دارای حدود 20 مدرسه معتبر انگلیسی زبان ابتدایی و متوسطه است و سطوح تحصیلات عالی و همچنین مهدکودک های پیش دبستانی را برای کودکان نوپای یونانی، انگلیسی و روسی زبان ارائه می دهد.
این به این معنی است که بسیاری از دانشجویان در انگلستان و ایالات متحده، به برآورده شدن نیازهای ورود به آموزش دانشگاهی خود ادامه می دهند.
کالج ها و دانشگاه های محلی به صورت بین المللی در سطوح عالی شناخته شده اند و اکثر آنها نیز به زبان انگلیسی آموزش می دهند. لازم به ذکر است که دانشگاه های قبرس هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کنند و شهرت خوبی دارند. به عنوان مثال: با توجه به رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال 2016-2017، دانشگاه قبرس (UCy) در بین 200 دانشگاه برتر اروپا قرار داشته است. دانشگاه نیکوزیا اولین برنامه پزشکی در قبرس را در سال 2011 با ارائه دوره فارغ التحصیلی دانشگاه سنت جورج لندن آغاز کرد. دانشگاه اروپایی قبرس به دلیل سرمایه گذاری خود در نوآوری های تکنولوژی برتر و نیز تعامل با صنعت و جامعه و موسسه فناوری فردریک (FIT) که یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی در قبرس است و طیف وسیعی از دیپلم، لیسانس و دوره های کارشناسی ارشد را در زمینه های علوم، تجارت، گردشگری، هنر، رسانه ها و آموزش و پرورش ارائه می دهد، مشهور است. کسانی که مایل به تحصیلات خود در خارج هستند، می توانند در اروپا، انگلستان یا ایالات متحده به تحصیلات خود ادامه دهند.
بر این اساس قبرس دارای نیروی کار چند زبانه و تحصیلکرده در قبرس با بالاترین درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در سرتاسر اروپا است. قبرس دومین کشور هزینه کننده برتر در آموزش و پرورش در مقایسه با تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا است.

یک محیط استقبال کننده


قبرس ترکیبی از محیط کسب و کار قوی و یک سبک زندگی عالی است که باعث می شود برای افراد با درآمد بالا، مدیران ارشد با مهارت بالا و کارکنان با درآمد بالا و خانواده هایشان برای زندگی و کار در قبرس، بسیار جذاب باشد.

سیستم مالیات شخصی

نرخ مالیات بر درآمد شخصی قبرس تصاعدی است و به بیشترین نرخ مالیات 35٪ بر درآمد خالص مشمول مالیات مازاد بر 60.000 یورو می رسد. درآمد تا مبلغ 19.500 یورو از پرداخت مالیات معاف است.
معافیت 50٪ مالیات بر درآمد قبرس برای پرداخت حقوق فردی که پیش از آغاز استخدام خود مقیم قبرس نبوده است وجود دارد. این معافیت در شرایطی که درآمد سالانه از 100.000 یورو بیشتر باشد، برای 10 سال به قوت خود باقی است.
افراد غیر مقیم، در درآمد خود از سود سهام، مشمول مالیات نمی شوند.
همه شهروندان اتحادیه اروپا که مایل به اقامت و کار در قبرس هستند باید برای گواهی ثبت اتحادیه اروپا درخواست دهند. این روش ساده است و یک بار انجام می شود و نیازی به تمدید ندارد.
ملیت های غیر اروپایی که مایل به اقامت و کار در قبرس هستند باید برای مجوز اقامت و استخدام موقت در اداره ثبت احوال و مهاجرت درخواست دهند. این مجوزها معمولا برای مدت یک سال صادر می شوند و بعد از انقضای آنها تمدید می شود.
شهروندی و اقامت دائم
قوانین مورد توجهی وجود دارد که به سرمایه گذاران فرصتی را برای به دست آوردن شهروندی قبرس یا اقامت دائم می دهد.

شهروندی قبرس


سرمایه گذاران غیرقبرسی می توانند شهروندی قبرس را در صورتی که حداقل بین 2 تا 2.5 میلیون یورو سرمایه گذاری کنند، به دست آورند .
سرمایه گذاری های مطلوب شامل املاک مسکونی، املاک تجاری، صندوق های سرمایه گذاری جایگزین تایید شده، شرکت های خصوصی دارای عملکرد و کارکنان قبرسی و یا خرید اوراق قرضه دولتی است.
علاوه بر متقاضی، شهروندی همچنین به همسر سرمایه گذار، فرزندان زیر سن قانونی و فرزندان بزرگسال تا سن 28 سال بدون سرمایه گذاری اضافی اعطا می شود. سرمایه گذار و خانواده اش یک گذرنامه قبرسی را دریافت می کنند که شامل حقوق کامل یک شهروند اتحادیه اروپا (یعنی آزادی سفر، اقامت و سرمایه گذاری در هر کشور اتحادیه اروپا) می شود. والدین سرمایه گذاران قبول تابعیت شده نیز می توانند شهروندی را با یک سرمایه گذاری اضافی 500.000 یورو در یک ملک مسکونی بدست آورند.

مجوز اقامت دائم


سرمایه گذاران غیر قبرسی، که ملکی در قبرس به ارزش حداقل 300.000 یورو خریداری می کنند و درآمد سالانه و ثابتی و تضمینی دارند که به طور منظم از خارج از کشور منتقل می شود، می توانند برای اقامت دائمی درخواست دهند. مجوز مربوطه به سرمایه گذاران و ویزای سفر رایگان خانواده های آنها حق اقامت دائم ارائه می شود. این امر به سرمایه گذاران فرصت ایجاد پایگاهی در اتحادیه اروپا را می دهد. برای زندگی، این مجوز شامل همسران، فرزندان زیر سن قانونی و فرزندان بزرگسال تا 25 ساله و والدین سرمایه گذار / همسر می باشد و به طور دائمی خواهد بود.

تجارت در قبرس

قبرس دارای خدمات مبتنی بر اقتصاد کوچک و باز است، که در طول سال ها به واسطه انعطاف پذیری قابل توجه خود شناخته شده است.

ستون های اصلی و سنتی اقتصاد، گردشگری، حمل و نقل و بخش ارائه خدمات تخصصی است.

در حالی که کشور به طور مداوم بهبود و نوسازی صنایع سنتی خود را تسهیل می سازد، همچنین به دنبال توسعه یک اکوسیستم است که نوآوری، تحقیق و توسعه و همچنین شرکت های نوپا (استارت آپ ها)را توسعه دهد. قبرس یک قلمرو قدرت با سرمایه های به خوبی تنظیم شده است و به دنبال تبدیل شدن به قطب نفت و گاز مدیترانه شرقی است.

بهره وری مالی و بهره وری بخش عمومی نشان دهنده بهبود قوی است و اعتماد به اقتصاد قبرس تا حد زیادی بازسازی شده است. به این ترتیب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در حال افزایش است، در حالی که فرصت های جدید سرمایه گذاری در بخش های سنتی و بخش های در حال ظهور ایجاد می شود.

یک سیستم حقوقی بر مبنای قوانین کشورهای مشترک المنافع

جمهوری قبرس عضو اتحادیه اروپا و عضو حوزه یورو است. قبرس یک جمهوری مستقل و مطلق با نظام ریاست جمهوری و قانون اساسی مکتوب است که حاکمیت قانون، ثبات سیاسی، حقوق بشر و مالکیت اموال را تضمین می کند. قبرس عضو اتحاد کشورهای مشترک المنافع بریتانیایی، همچنین عضو شورای اروپا، صندوق بین المللی پول، سازمان ملل، بانک جهانی و سازمان تجارت جهانی است و امضاء کننده بسیاری از کنوانسیون ها و معاهدات بین المللی است.

ارتباطات نزدیک قبرس با بریتانیا به عنوان بخشی از امپراتوری بریتانیا (مستعمره انگلستان، تا زمانی که در سال 1960 به استقلال دست یافت) به این معناست که نظام قانونی و قضایی آن با انگلستان بسیار هماهنگ است. بر این اساس، اساسنامه های شركت های قبرسی براساس قوانین شركت های انگلیسی است و نظام حقوقی آن براساس نظام قانونی و عرفی انگلیستان طراحی شده است.

قانون قبرس کاملا با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت دارد. دستورالعمل اتحادیه اروپا به طور کامل به قوانین محلی منتقل شده و مقررات اتحادیه اروپا اثر مستقیم و کاربرد کامل در قبرس دارد.

راه اندازی شرکت ها در قبرسروند ثبت شرکت با مقامات مربوطه در قبرس می تواند در حدود 2-3 روز برای یک مدل عملیاتی استاندارد کامل شود. برای شرکت های آماده، این زمان می تواند حتی بیشتر کاهش یابد.

 

نظام مالیاتی مدرن، شفاف و کارآمد


قبرس دارای نظام مالیاتی شفاف و کارآمد بسیار مدرن است که کاملا با مقررات اتحادیه اروپا و بین المللی هماهنگ شده است. شرکت های تابع مالیات قبرس، از شبکه گسترده و معاهده مالیات مضاعف رو به رشد قبرس با 58 کشور در سراسر جهان و همچنین از دسترسی به تمام دستورالعمل های اتحادیه اروپا، بهره مند می شوند.سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، قبرس را در لیست سفید حوزه های قضایی قرار می دهد که اساسا استانداردهای مالیاتی مورد توافق بین المللی را در مورد شفافیت و تبادل اطلاعات اجرا می کنند.
نرخ مالیات بر درآمد 12.5٪ شرکت های قبرس عموما چیزی است که بر سود / درآمد خالص یک شرکت تابع مالیات قبرس قابل اجرا است. با این حال، تعدادی استثنا وجود

دارد، یعنی:

1. سود سهام خارجی

2. سود فروش سهام و سایر مالکیت های واجد شرایط (مانند اوراق قرضه تجاری) به شرطی که شرکت مورد نظر ، هیچ اموال غیرمنقولی در قبرس نداشته باشد.

3. هیچ مالیاتی بر روی پرداخت هایی که از خارج از کشور انجام می شوند، وجود ندارد.

4. سود شعب خارجی (اما گزینه مالیاتی برای پرداخت کننده مالیات موجود است).

5. سیستم مالیاتی مالکیت معنوی قبرس را میتوان برای رسیدن به نرخ مالیاتی مفید تا 2.5 % به کار گرفت.

6. سودهای حاصل از فروش ارز خارجی، مگر اینکه توسط معامله گران / تجار(فارکس)به دست آیند.

اشتراک در خبرنامه ما